causeuse انرژی زندگی متولدین افراد باهوش

causeuse: انرژی زندگی متولدین افراد باهوش افراد خوشبخت متولدین سال خروس سرگرمی فال

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری اگر کارگردانی فیلم زندگی‌ام را بسازد، بازیگر می‌شوم! / سالار عقیلی

خواننده موسیقی سنتی کشورمان گفت که اگر کارگردانی پیدا شود که فیلم زندگی‌ واقعی مرا بسازد، نقش‌آفرینی در آن را قبول می‌کنم. .

اگر کارگردانی فیلم زندگی‌ام را بسازد، بازیگر می‌شوم! / سالار عقیلی

سالار عقیلی: اگر کارگردانی فیلم زندگی ام را بسازد، بازیگر می شوم!

عبارات مهم : تئاتر

خواننده موسیقی سنتی کشورمان گفت که اگر کارگردانی پیدا شود که فیلم زندگی واقعی مرا بسازد، نقش آفرینی در آن را قبول می کنم. .

به گزارش روابط عمومی چشم شب روشن، مهرداد رایانی مخصوص کارشناس مجری بخش تئاتر این برنامه، یکشنبه شب میزبان سالار عقیلی خواننده و خیرالله تقیانی پور کارگردان نمایش «کلنل» جهت گفتگو راجع به نقش موسیقی ایرانی در تکامل نمایشنامه ایرانی بود.

پیشنهاد بازی در دو فیلم سینمایی را داشتم ولی قبول نکردم
عقیلی در بخشی از این گفتگو بیان کرد: به من پیشنهادهایی جهت بازی و خوانندگی در تئاتر داده شده است بود. حتی در سینما هم دو پیشنهاد بازی به من شد، ولی دوست نداشتم کار کنم؛ چون می ترسیدم به کار موسیقی صدمه بزند و دوست ندارم این دو را با هم تلفیق کنم.

خواننده قطعه «وطنم» تصریح کرد: از آنجایی که به نظرم اگر در یک رشته جلو بروم، موفق تر خواهم بود و بهتر است از این شاخه به آن شاخه نپرم، هیچ وقت این پیشنهادها را قبول نکردم.

اگر کسی زندگی واقعی ام را به تصویر بکشد، بازیگر آن اثر می شوم
عقیلی تصریح کرد: هر لحظه گفته ام اگر کارگردانی پیدا شود که بخواهد زندگی واقعی مرا به تصویر بکشد، بازی در آن را قبول می کنم. من در سینه ام حرف هایی دارم و اتفاقاتی در زندگی ام رخ داده تا به اینجا رسیده ام. نمی گویم همین حالا و یا ۵ سال دیگر، شاید اگر ۲۰ سال بعد کسی جهت به تصویر کشیدن زندگی واقعی ام بیاید، قبول کنم در آن بازی کنم.

وی ادامه داد: آنچه جهت من در خواندن تیتراژ سریال ها و فیلم های سینمایی یا جهت حضور در تئاتر مهم هست، اول کارگردان و سپس متن اثر است.

تئاترهایی با بازیگران زیاد را دوست دارم
وی افزود: من تئاترهای شلوغی که بازیگران زیادی دارد، دوست دارم. خودم هم دو دفعه سر تمرین ها رفتم و خیلی لذت بردم. این آخرهای با آقای بابک زرین هم صحبت کردم و او موسیقی بسیار قشنگی را با شعر افشین مقدم جهت کلنل ساختیم.

عقیلی در ادامه با اشاره به معضلی که در هنر امروز وجود دارد، بیان کرد: گاهی هنگامی که افراد را به عنوان نمونه جهت تماشای یک نمایش دعوت می کنید؛ نخستین چیزی که می پرسند این است که “خنده دار است؟!” به نظرم این تفکر خوبی نیست. بعد بار معنایی تئاتر چه می شود؟ به عنوان نمونه جهت یک نمایش یک سال زحمت کشیده می شود، با تفکری جلو می آید و به بحثی می پردازد که بحث روز جامعه هست. ولی خنده آمیز نیست. این عنوان علت نمی شود که این نمایش را تماشا نکنیم.

مردم جهت بلیت کنسرت استاد علیزاده جلوی در تالار وحدت می خوابیدند
این خواننده موسیقی سنتی تأکید کرد: ۲۲ سال پیش مردم جهت تهیه بلیت کنسرت استاد حسین علیزاده ۵ صبح جلوی در تالار وحدت می خوابیدند و اسم می نوشتند.

عقیلی ادامه داد: نمی دانم آیا این علاقه و علاقه به مرور از بین رفت. البته این آخرهای اوضاع بهتر شده است است و مردم به سمت کار فاخر هجوم آورده اند.

وی ادامه داد: بعضی می گفتند مخاطب نمی تواند ۴۰ دقیقه آواز گوش بدهد، در حالی که موسیقی سنتی ما اصلا آوازی است و اگر آواز را از آن بگیریم، فایده ای ندارد. اکنون در دوره ای زندگی می کنیم که همه چیز تفاوت کرده است و سرعت و تکنولوژی زندگی را ماشینی کرده هست. شاید جهت همین مردم به خوش حالی نیاز دارند.

تقیانی پور نیز در این خصوص گفت: باید دست مخاطب را باز گذاشت و هر چه شاهد تنوع بیشتری باشیم، مخاطب می تواند دست به گزینش بزند.

خواننده قطعه «وطنم» تأکید کرد: شما جهت یک آلبوم زحمت زیادی کشیده ای و می خواهی آن را به یک شرکت بفروشی. آن وقت از شما می پرسند این موسیقی چند تصنیف دارد؟ هنگامی که می گویی این کار دو تصنیف از عارف قزوینی و مرتضی خان نی داوود با شعر ملک الشعرای بهار و … دارد، می گویند ما این کار را نمی خواهیم برو ۸ تصنیف بخوان یا یک چیزی بخوان که شاد باشد. در حالی که در موسیقی سنتی ما غمی وجود دارد و ذات آن غم انگیز هست. استاد مجید کیانی راجع به غم در موسیقی ایرانی مقاله ای نوشته اند.

در آخر این بخش قطعه «در زیر آوار» پخش شد که عقیلی اعلام کرد آن را جهت مردم زلزله زده و مهمان نواز کرمانشاه خوانده است.

اگر کارگردانی فیلم زندگی‌ام را بسازد، بازیگر می‌شوم! / سالار عقیلی

واژه های کلیدی: تئاتر | زندگی | مخاطب | نمایش | موسیقی | خواننده | خواننده | کارگردانی | نمایشنامه | سالار عقیلی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz