causeuse انرژی زندگی متولدین افراد باهوش

causeuse: انرژی زندگی متولدین افراد باهوش افراد خوشبخت متولدین سال خروس سرگرمی فال

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری آیا تهیه‌کننده «خاله قورباغه» عصبانی است؟

فرشته طائرپور، تهیه کننده فیلم سینمایی «خاله قورباغه» است ولی تهیه کنندگی، تنها بخش کوچکی از مجموعه فعالیت های سینمایی تهیه کننده پر نفوذ در دستگاه های فرهنگی ک

آیا تهیه‌کننده «خاله قورباغه» عصبانی است؟

آیا تهیه کننده «خاله قورباغه» عصبانی است؟

عبارات مهم : سینمای

فرشته طائرپور، تهیه کننده فیلم سینمایی «خاله قورباغه» است ولی تهیه کنندگی، تنها بخش کوچکی از مجموعه فعالیت های سینمایی تهیه کننده پر نفوذ در دستگاه های فرهنگی کشور هست. طائرپور یکی از تهیه کنندگان قدیمی سینمای کشور عزیزمان ایران است که در شرکت سینمایی نفوذ زیادی دارد و نامش در شوراهای گوناگون این شرکت دیده می شود. از داوری سی وششمین جشنواره فیلم فجر گرفته تا شورای سیاستگذاری و راهبردی سینمای کودک ونوجوان. همچنین همکاری با کانون پرورش فکری کودکا ن ونوجوانان و گروه کودک ونوجوان سیما و مدیریت منزل ادبیات و هنر کودکان ونوجوانان ازجمله دیگر فعالیت های طائرپور است.

آیا تهیه‌کننده «خاله قورباغه» عصبانی است؟

او بیش از 10 فیلم سینمایی و حدود 20 هزار دقیقه آثار ویدئویی در منزل ادبیات و هنر کودکان ونوجوانان تهیه کرده است و از آخرهای دهه 70 به عنوان مدیر هیات مدیره منزل سینما نیز گزینش شده است هست. به قول خودش یکی از سه میهمان سینمایی دعوت شده است به دورهمی جنجالی مدیر جمهور، حسن روحانی در کاخ سعدآباد بود که روایت های متفاوتی از این مراسم خوش حالی را در رسانه ها منعکس کرد.

بعد از این مقدمه از مجموعه ضریب نفوذ زن طائرپور، برگردیم به همان «خاله قورباغه» که کمتر از یک هفته اکران آن شروع شده است هست. فرشته طائرپور، این فیلم را با تسهیلات 550 میلیون تومانی شرکت دولتی فارابی و بعضی حمایت های دیگر که از آنها به عنوان «وام سینمایی با بهره» یاد می کند، ساخته است ولی در تازه ترین ژست تبلیغاتی مستقل فیلم که خودش و افشین هاشمی کارگردانی این کار را برعهده گرفتند، نامه ای سرگشاده به علی عسگری، مدیر شرکت صداوسیما نوشته و نسبت به عدم پخش تیزر تبلیغاتی «خاله قورباغه» در صداوسیما اعتراض کرده است.

فرشته طائرپور، تهیه کننده فیلم سینمایی «خاله قورباغه» است ولی تهیه کنندگی، تنها بخش کوچکی از مجموعه فعالیت های سینمایی تهیه کننده پر نفوذ در دستگاه های فرهنگی ک

در بخش هایی از این نامه آورده است: «خلاصه مطلب اینکه، ما یک فیلم خوب ایرانی جهت کودکان ایرانی ساخته ایم، هیچ امکان تبلیغی هم جز رسانه شما نداریم(مگر رسانه های خارج از کشور که گاهی بدون قرارداد یا دریافت وجهی، فیلم های مارا رأسا تبلیغ می کنند و بسیار هم تاثیرگذار هستند)، اگر باور دارید که جهت تفریح و رضایت کودکان ایرانی باید قدمی برداشت و جهت دو ساعت هم که شده است آنها را از شنیدن بحث های تکراری سیاسی و اقتصادی نجات داد و از دلهره هایشان کاست و بر نشاط ارزش افزود، همان رفتاری را با فیلم ما بکنید که با فیلم های «به وقت شام» و «فیلشاه» در نوروز امسال کردید.»

البته در بخش های دیگری از این نامه سرگشاده، زن دبیر شورای سیاستگذاری و راهبردی سینمای کودک ونوجوان، با طعنه و کنایه به پخش تیزرهای انیمیشن سینمایی «فیلشاه» در تلویزیون و در اختیار دادن اکران نوروزی به این فیلم مدعی شده است است که شرکت های متفاوت از انیمیشن «فیلشاه» حمایت کرده اند و ما هیچ حمایتگری نداریم.

پخش تیزر تبلیغاتی «خاله قورباغه» در تلویزیون چند روزی به تعویق افتاده است و احتمالا در روزهای آتی، قالب های دیگری جهت تبلیغ این فیلم در تلویزیون گزینش می شود که البته این مدل به تعویق انداختن های پخش تیزر تبلیغاتی هم خودش حدیث مفصلی دارد که هربار باعث این مدل مظلوم نمایی ها در فضای تبلیغاتی سینمایی می شود؛ ولی اینکه زن تهیه کننده که داعیه حمایت از سینمای کودک دارد، این چنین به انیمیشن سینمایی «فیلشاه» بی رحمانه می تازد و در بخش دیگری از نامه اش ناراحتی اش را از اکران نوروزی «فیلشاه» ابراز می کند، توصیه دیگری است که احتمالا به نگاه های قبیله ای و سیاسی فضای سینما باز می گردد و البته مغفول ماجرا اینکه تهیه کننده «خاله قورباغه» در حالی دست به قلم شده است و نسبت به استفاده رانتی در تبلیغات تلویزیون معترض است که تنها چند روز بعد از شروع اکران «خاله قورباغه»، افشین هاشمی، کارگردان این فیلم کودک، در برنامه «خندوانه» به عنوان پربیننده ترین برنامه صداوسیما حضور داشت و همچنین شبکه آی فیلم به عنوان یکی از پربیننده ترین شبکه های صداوسیما با سه تن از عوامل فیلم «خاله قورباغه» گفت وگو کرد.

آیا تهیه‌کننده «خاله قورباغه» عصبانی است؟

این شکل تبلیغات و نامه نگاری ها، اتفاق غیرمرسومی در فضای تبلیغاتی سینما نیست ولی اینکه شخصی با نهایت نفوذ در دستگاه های فرهنگی، خودش را محروم از مواهب دولتی و تلویزیون می داند، مساله را عجیب، متناقض و البته غیرواقعی می کند. البته پیش از این هم تناقض آشکار طائرپور در حمایت از سینمای کودک در جشنواره فیلم فجر مشهود بود. طائرپور سال گذشته که در جمع هیات داوران سی وششمین جشنواره فیلم فجر بود، به اذعان رسول صدرعاملی، دیگر داور این جشنواره، انیمیشن «فیلشاه» را اصلا در داوری ها لحاظ نکردند و به اذعان منتقدان و اهالی رسانه مورد کم لطفی قرار دادند.

اما این بار که آب سر اوج رفته هست، تهیه کننده «خاله قورباغه» که تاکنون خبری از او به عنوان یکی از اعضای شورای سیاستگذاری و راهبردی سینمای کودک ونوجوان جهت حمایت از اکران حتی یکی از فیلم های کودک ونوجوان در رسانه ها بازتاب پیدا نکرده هست؛ خواهان حمایت تمام قد همه ارگان ها از سینمای کودک و فیلمی است که تهیه کنندگی اش را خودش به عهده دارد و با بودجه های دولتی آن را ساخته هست. البته این شکل از اعتراضات و نامه سرگشاده نوشتن ها با بررسی پیشینه تاریخی سینمای ایران، احتمالا به بار می نشیند و آخر شیرینی جهت یکی از تهیه کنندگان پرنفوذ سینمای کشور عزیزمان ایران خواهد داشت.

فرشته طائرپور، تهیه کننده فیلم سینمایی «خاله قورباغه» است ولی تهیه کنندگی، تنها بخش کوچکی از مجموعه فعالیت های سینمایی تهیه کننده پر نفوذ در دستگاه های فرهنگی ک

فرهیختگان

واژه های کلیدی: سینمای | قورباغه | سینمایی | قورباغه | تهیه کننده | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz