causeuse انرژی زندگی متولدین افراد باهوش

causeuse: انرژی زندگی متولدین افراد باهوش افراد خوشبخت متولدین سال خروس سرگرمی فال

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات «تنهاترین آدم تاریخ استقلال»به انگلیس می‌رود؟

حتی آن هوادارانی که از او خشمگین بودند و به جای «داش علی منصوریان» به او لقب «پیتزافروش!» دادند هم اگر فیلم کامل این گفت وگو را ببینند احتمالاً لب‌شان را می‌گزن

«تنهاترین آدم تاریخ استقلال»به انگلیس می‌رود؟

«تنهاترین آدم تاریخ استقلال»به انگلیس می رود؟

عبارات مهم : ایران

حتی آن هوادارانی که از او خشمگین بودند و به جای «داش علی منصوریان» به او لقب «پیتزافروش!» دادند هم اگر فیلم کامل این گفت وگو را ببینند احتمالاً لب ارزش را می گزند.

به گزارش عصر کشور عزیزمان ایران ؛ «ما بهش می گفتیم آمبولانس هلال احمر. هر کس، هر جا زمین می خورد، علی منصور خودش رو می رسوند بالای سرش، دستشو می گرفت بلندش می کرد، فرقی هم نمی کرد، بازیکن خودمون باشه یا بازیکن تیم حریف! علی منصور بازیکن خوبی بود. خیلی خوب ولی الان اداهاش روی همه چیز سایه انداخته.»

«تنهاترین آدم تاریخ استقلال»به انگلیس می‌رود؟

این را یکی از همبازی های سابقش می گفت. چند هفته پیش. علیرضا منصوریان دیشب رکورد صحبت در یک کنفرانس مطبوعاتی را شکست. تقریباً 90 دقیقه یک نفس حرف زد. از همه چیز. همه تاریخ حضورش در استقلال از روی سکو به عنوان تماشاگر تا کاپیتان و سرمربی را ورق زد. بغض کرد، نفس های عمیق کشید، دستش را توی هوا تکان داد تا رفتنش هم مثل آمدنش متفاوت باشد.

حتی آن هوادارانی که از او خشمگین بودند و به جای «داش علی منصوریان» به او لقب «پیتزافروش!» دادند هم اگر فیلم کامل این گفت وگو را ببینند احتمالاً لب ارزش را می گزند. فوتبال گاهی چقدر بی رحم می شود. مثل روزی که حمید استیلی بعد از شکست 3-0 برابر استقلال با قطره های دُرشت عرق روی پیشانی اش از پرسپولیس استعفا کرد و رفت؛ ستاره ای که زمانی همه از او با «تعصب و جنگندگی» یاد می کردند، روی نیمکت پرسپولیس هو شد و از او درخواست کردند حیا کند و پرسپولیس را رها کند… چه لحظه های مشکل باید جهت بازیکنانی باشد که زمانی از سکوها فقط تحسین شنیده اند.

حتی آن هوادارانی که از او خشمگین بودند و به جای «داش علی منصوریان» به او لقب «پیتزافروش!» دادند هم اگر فیلم کامل این گفت وگو را ببینند احتمالاً لب‌شان را می‌گزن

منصوریان در دفاعیه اش گفت که تنهاترین آدم تاریخ استقلال هست؛ جمله ای که مثل همان ژست های کنار زمین کسی آن را باور نکرد. بعضی ها در استقلال بد جور دل ناصرحجازی را شکستند. آن قدر که با آن همه غرور و عزت نفسش گله کرد. لبش را گزید و رفت درون خودش آن قدر خزید تا سرطان در آغوشش گرفت ولی جایی نگفت تنهاترین آدم تاریخ استقلال است.

منصوریان بدشانسی آورد یا چنته مربیگری اش خالی تر از چیزی بود که نشان می داد. آن طور که می گوید فدراسیون علیه اش موضع گرفت یا تقصیر مهدی رحمتی بود یا … هنوز جهت فرورفتن در خودش خیلی جوان هست. وقت دارد که یک روز با دستی پر به استقلال برگردد و دوباره در ورزشگاه آزادی تحسین شود. هواداران فوتبال نشان داده اند که هم بخشنده اند و هم فراموشکار!

سال پیش همین روزها رسانه های ورزشی نوشتند: «پیشنهاد انگلیسی به علی منصوریان». آنها مدعی شدند که ظاهراً یک فرد ایرانی که سهام دار کلوب «برایتون» است به سرمربی استقلال، ایمیلی فرستاده و از او خواسته جهت کار مربیگری به این کلوب بپیوندد. منصوریان تائید کرد که از لیگ یک انگلیس پیشنهاد دارد. افتخاری، مدیرعامل کلوب در واکنشی عجیب گفت این حرف «تبلیغاتی» هست. کسانی هم نوشتند نه تنها این عنوان حقیقت دارد بلکه او از قبل هم پیشنهاد داشت که به نیوکاسل برود و دستیار بنیتس شود!

«تنهاترین آدم تاریخ استقلال»به انگلیس می‌رود؟

هواداران پرسپولیس این عنوان را دستمایه طنز قرار دادند. استقلالی ها گفتند که او آن قدر با تعصب است که به خاطر استقلال این پیشنهاد رویایی را رد کرده! محمد تقوی، بازیکن سابق تیم ملی و استقلال که آن روزها به عنوان کارشناس فوتبال در یک شبکه تلویزیونی ظاهر می شد، در اینستاگرامش به این ماجرا تصویر العمل نشان داد.

او که 14 سال ساکن انگلستان بود و در این مدت دوره های مربیگری را می گذارند، در اینستاگرامش نوشت: « لیگ یک در کشور انگلستان وجود خارجی ندارد. بعد از لیگ برتر، چمپیون شیپ است که شاید آن را در کشور عزیزمان ایران لیگ یک می گویند. بنابر نظر تمامی کارشناسان و مربیان فوتبال چمپیون شیپ انگلستان با ٢۴ تیم سخت ترین لیگ دنیاست و مربیانی به مانند بنتیز و دی ماتیو که تجربه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را دارند، در این رده مشغول به فعالیت هستند. در لیگ برتر داشتن پرولایسنس از اروپا و انگلستان اضطراری است و در رده های پایین تر (ای) لایسنس کم ترین مدرک مورد قبول فدراسیون فوتبال انگلستان است.

حتی آن هوادارانی که از او خشمگین بودند و به جای «داش علی منصوریان» به او لقب «پیتزافروش!» دادند هم اگر فیلم کامل این گفت وگو را ببینند احتمالاً لب‌شان را می‌گزن

ممکن است با توجه به ارتباطات موجود بین ایجنت های بین المللی و مالکان کلوب افرادی جهت کسب تجربه در کنار کلوب فعالیت کنند ولی هیچ پست رسمی نخواهند داشت. با این شرایط مربیان آسیایی و آفریقایی هیچ شانسی جهت کار کردن در انگلستان را ندارند. با مثالی عنوان را کاملا روشن می کنم.

هر وقت کشتی کشور عزیزمان ایران در هر رده ای از کشور انگلستان مربی وارد کرد، می توان گفت انگلستان از مربیان ایرانی در فوتبال استفاده خواهد کرد. البته شخصا خیلی خوشحال می شوم اگر چنین پیشنهادی جهت علی وجود داشته باشد ولی باید بسیار مراقب باشد و فریب ایجنت ها و عاملان که همان دلالان است را نخورد.»

«تنهاترین آدم تاریخ استقلال»به انگلیس می‌رود؟

منصوریان آنچنان از این سخنان محمد تقوی رنجید و کینه به دل گرفت که حتی امسال هنگامی که محمد تقوی به عنوان عضو کادر فنی پدیده مشهد به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمد، با دوست و همبازی سابقش دست نداد!

گذر وقت ولی نشان داد انگار حق با تقوی بود و منصوریان هنوز جهت پخته شدن حتی در لیگ کشور عزیزمان ایران هم نیاز دارد از گردنه های دشواری بگذرد. آیا او بعد از استعفا به انگلستان می رود و آنجا به مربیگری اش ادامه خواهد داد؟

خرداد 95 هنگامی که به استقلال آمد در یادداشتی با تیتر «از علیرضا منصوریان تا داش علی منصوریان» نوشتیم:

منصوریان که گفته بود «روزی به استقلال می آیم که دلواپس ناپختگی ام نباشم» حالا به استقلال برگشته هست. به جایی که می داند برایش فرش قرمز پهن نکرده اند و حتی نزدیک ترین همبازی هایش هم ساعت شنی جهت رفتنش را از همین حالا وارونه کرده اند. این فوتبال به هیچکس وفا نکرده هست، نه به سلطان، نه ژنرال، نه خان و نه داش هایش!» …

فوتبال به او هم وفا نکرد و حالا هنگامی که به رستوران هایش می رود، حتی با دیدن پیتزا هم یاد سکوهایی می افتد که به او وفادار نماندند.»

واژه های کلیدی: ایران | تاریخ | ایرانی | بازیکن | فوتبال | استقلال | استقلال | بازیکنان | منصوریان | انگلستان | سرمربی استقلال

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz